Login

Škola v přírodě - Krkonoše

Škola v přírodě

Škola v příroděŠkola v přírodě na Friesových boudách v Krkonoších letos probíhala ve dvou termínech.
Od 24. 5. do 30. 5. byli na škole v přírodě žáci 2. a 3. ročníku s dětmi z mateřské školy, pod vedením p. uč. Jančarové. V pátek 30. 5. jsme se na penzionu vystřídali a do 5. 6. zde byli žáci 1., 4. a 5. ročníku, pod vedením p. uč. Braunové.

V týdnu od 30. 5. do 5. 6. nám počasí velmi přálo, užívali jsme si krásného výhledu do okolní krajiny. Díky sluníčku bylo venku velmi příjemně a dokonce jsme se i opálili. S žáky jsme podnikli dva celodenní výlety a každé odpoledne jsme trávili venku v přírodě. Byl zde připraven Den dětí. Nejstarší žáci si vyzkoušeli u bazén na Friesových boudách. Pro všechny jsme připravili zajímavá odpoledne, úkoly na cestách, soutěže, večerní diskotéky a dokonce se zde slavili troje narozeniny. :o)
Všeho jsme si dosyta užili a domů jsme odjížděli s krásným pocitem z pěkně vyvedeného a prožitého týdne.

Škola v přírodě 2014 - Friesovy boudy, Penzion Andula, Krkonoše

Škola v přírodě 2014 - Friesovy boudy, Penzion Andula, KrkonošeŠkola v přírodě probíhala ve dvou termínech.
Od 24. 5. do 30. 5. byli na škole v přírodě žáci 2. a 3. ročníku s dětmi z mateřské školy, pod vedením p. uč. Jančarové.

V pátek 30. 5. jsme se na penzionu vystřídali a do 5. 6. zde byli žáci 1., 4. a 5. ročníku, pod vedením p. uč. Braunové.

Týden 30. 5. – 5. 6. 2014

Týden 30. 5. – 5. 6. 2014 Pátek 30. 5.
V pátek ráno jsme se všichni sešli u základní školy v Sojovicích a v 8 hodin jsme se vydali na cestu do hor. Cesta ubíhala rychle a než jsme se nadáli, vítali nás druháčci a třeťáčci.
Po vybalení kufrů jsme se naobědvali, zamávali odjíždějícím a vydali se na první obchůzku okolí. Vyzkoušeli jsme obě hřiště u chat a obdivovali krásné výhledy do okolí. Po večeři jsme hráli ...
Více informací

Předškoláci na horách – deníček

Předškoláci na horách – deníček Děti z mateřské školy plnily během celého pobytu program „Indiáni na horách". Téma si zvolily hlasováním již v mateřské škole během příprav a balení věcí.
Sobota 24. 5. Odpoledne za deštivého počasí dorazil autobus s dětmi na místo. Bezprostředně nás uchvátila okolní příroda a moderní prostředí penzionu Andula. Dvacet dva předškoláčků si vybalilo svá zavazadla. Někdo nečekal na instrukce svých učitelek, proto na některých pokojích to vypadalo během několika minut jako po boji. Večeře byla výborná, ale vysprchovat takový počet dětí, to nebyl snadný úkol. Po ukolébavce Hajduli dazuli děti ...
Více informací

Škola v přírodě na Friesových boudách v Krkonoších

Škola v přírodě na Friesových boudách v KrkonošíchTahle škola v přírodě je poslední s našimi skvělými a nejlepšími kamarády, s páťáky. Přijeli jsme do krásné přírody, kde to krásně vonělo, tam stála nejlepší chata, která se jmenovala Andula. Měli jsme hodně dobré snídaně, obědy i večeře. Nejvíc se nám na tom líbilo naše přátelství a krásná příroda kolem nás. Měli jsme šipkovanou, která měla zajímavé úkoly. Chodili jsme na celodenní výlety. Jednou jsme byli jen 4km od Sněžky. Na den dětí jsme byli na Friesových boudách. 4. a 5. třída byla v bazénu. Tahle škola v přírodě byla nejlepší ze všech!

Kačka Krucká, Karolína Benešová


NÁSTĚNKA

Informace pro rodiče dětí a žáků

Vážení rodiče,
oznamuji Vám, že na PONDĚLÍ 21. 10. 2019 jsem vyhlásil ředitelské volno, a to z důvodu celodenního výpadku elektrického proudu v obci Sojovice. Mimo provoz tak budou všechny součásti školy, tj. ZŠ, MŠ, ŠD i ŠJ. Pravidelný provoz bude obnoven v ÚTERÝ 22. 10. 2019.
O situaci jsem informoval zřizovatele školy. Zpráva je též umístěna na webových stránkách školy (kalendář akcí a nástěnka).
S pozdravem
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče, milé děti,
vše má svůj konec, ale i začátek....S blížícím se koncem meteorologického léta se blíží i konec letních prázdnin. Za několik málo dní uděláme tečku za školním rokem 2018/2019 , abychom se hned další den probudili do nového školního roku 2019/2020.
Jeho letošní slavnostní zahájení se uskuteční v PO 2. 9. 2019 v budově ZŠ od 7.30 hod., bude do 8.30 hod. a bude společné pro všechny žáky 1. - 5. ročníku.
Školní družina, stejně jako školní jídelna, budou pro žáky ZŠ fungovat od ÚT 3. 9. 2019.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Informace pro rodiče žáků ZŠ ke škol. roku 2019/2020
Vážení rodiče,
i ve školním roce 2019/2020 bude ZŠ Sojovice působit jako trojtřídní škola. Zcela vyloučena není – vzhledem ke změnám ve financování regionálního školství – dokonce ani varianta s čtyřtřídní ZŠ. K dnešnímu dni je ZŠ personálně zabezpečena tak, aby mohla fungovat jako škola se 3 třídami 1. stupně. Které dvě dvojice ročníků budou spojeny a který ročník bude samostatný, je nyní velmi důkladně a s rozvahou řešeno. Současně je projednávána i zmíněná možnost fungování ZŠ jako čtyřtřídní školy. Všechny faktory jsou brány v potaz. Předpokládám, že konkrétní složení tříd i s uvedením jejich TU Vám budu schopen prostřednictvím webových stránek v sekci „Základní škola“ sdělit do 20. 8. 2019.
S pozdravem
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy

Informativní schůzka s rodiči budoucích prvňáčků

Informativní schůzka s rodiči budoucích prvňáčků


Vážení rodiče,
na úterý 25. 6. 2019 jsme pro Vás od 17 hodin připravili schůzku, na níž obdržíte předběžné informace o organizaci školního roku 2019/2020.
Na schůzku jste srdečně zváni.
S pozdravem
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy

Informace o výsledcích zápisu dětí do MŠ

Vážení rodiče,
v sekci MŠ jsou umístěny výsledky zápisu dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020. Rozhodnutí o nepřijetí jsou připravena k osobnímu vyzvednutí v ředitelně školy, a to ve dnech 15. a 16. 5. 2019 v době od 14 do 17 hod. Rovněž rodiče přijatých dětí si mohou rozhodnutí ve stejném termínu osobně vyzvednout.
Jaroslav Kindl, ředitel školy

Den otevřených dveří v ZŠ a MŠ

Den otevřených dveří
Informujeme a zároveň zveme všechny zájemce o návštěvu školy: ZŠ a MŠ Sojovice pořádá 21. 3. 2019 Den otevřených dveří - více se dozvíte v sekci Základní škola. Těšíme se na Vás.
Děti, žáci a zaměstnanci školy.

Základní a mateřská škola Sojovice

obrázek
Vítáme Vás na internetových stránkách Základní školy a mateřské školy Sojovice okres Mladá Boleslav.

Informace pro rodiče dětí a žáků

Vážení rodiče,
na našich webových stránkách máte v sekci „Základní škola“ i v „Kalendáři ZŠ“ uvedeny aktualizované dokumenty (Infozpravodaj, materiály k zápisu dětí do 1. ročníku ZŠ) i termíny různých akcí, tvořících nedílnou součást života školy (jarní a velikonoční prázdniny, dopravní hřiště pro žáky 1. – 5. roč., den otevřených dveří, ředitelské volno za účelem celoškolního vzdělávání pedagogů, plavecký výcvik žáků 2. – 5. roč., fotografování tříd, škola v přírodě apod.).
Do 22. 2. bude též provedena aktualizace sekce „Mateřská škola“ a budou zde mj. umístěny podrobné informace k zápisu do MŠ, včetně potřebných tiskopisů ke stažení.
V neposlední řadě budete v sekci „Školní družina“ v nejbližších dnech informováni o personální změně na pozici vychovatelky ŠD.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy

Informace pro rodiče dětí a žáků

Vážení rodiče,
aktuální informace o výši stravného, úplatě za mateřskou školu a školní družinu pro školní rok 2018/2019 jsou pro vás souhrnně uvedeny v dokumentu "Vnitřní řád ŠJ" , který naleznete na našich stránkách v sekci Školní jídelna. Jen informuji, že výše všech uvedených plateb zůstává od poslední úpravy (k 1. 1. 2018) beze změny.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy

RYCHLÝ KONTAKT

Telefon

obrázek
ZŠ:326 921 150
MŠ:326 921 138

ŠKOLNÍ AKCE

Základní škola Sojovice

obrázek
Zde naleznete přehled školních akcí pro rok 2015/2016

Mateřská škola Sojovice

obrázek
Zde naleznete přehled akcí Mateřské školy pro rok 2015/2016

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign