Login

I. třída (1. + 2. ročník)

Nabídka z mé strany:
Žáci si mohou do výuky nosit každý den zobcovou flétnu (sopránovou). Kdo chce, může si ji pořídit. Užijeme ji napříč výukou.
Děkuji :-)
Připomínám zítřejší šedivé úterý :-), přineste si, prosím, špejle - šest kusů. Děkuji.
Úkol na víkend: čteme. Druháčci - čteme a  učím se násobilku 4. Krásné dny a děkuji za účast na konzultacích :-). BK

V pondělí budou prvňáčci pasováni na čtenáře! :-) Dostanou ode mne knihu pro další práci ve škole.
Upozornění rodičům....
na pátečních konzultacích jsou žáčkové vítáni, vezměte děti s sebou, budete-li chtít :-).Prosím o vyfouknutá vejce na Vv a Pč v pondělí, děti si dnes odhlasovaly, že budeme zdobit kraslice. Děkuji moc!
DÚ na víkend
Čtení a druháčci dokončí v M stranu 20. užijte si víkend!
Důležité:
Ve čtvrtek 4.4. 2019 má první ročník 5. hodinu Aj (místo úterý), v pátek mají pátou hodinu Aj druháčci (místo tohoto úterý).

Prosím o 50 Kč na představení Velikonoční vejce (od dětí již většinou vybraných tolik peněz nemám.)


Přes víkend nás čeká čtení a píšeme, co jsem dělal/a o víkendu. Prosím na pondělí donést roličku od toaletního papíru. Děkuji, BK
11. dubna nás čeká divadlo Velikonoční vejce, půjdeme na divadlo během výuky do budovy MŠ. Vstupné bude cca 50 Kč. Ještě upřesním. Zdravím, BK
25. března:
1. ročník - přinesu si jednu figurku a kostku na házení (K - černou, M - zelenou, N - červenou, E - modrou). 
2. ročník - M - dokončuji stranu 8. Učíme se i násobky 3 - str. 11.
Prosím, docházejí nám čtvrtky, jak formát A4, tak A3, ať si děti donesou alespoň 10 ks formátu A4 a 10 ks firmátu A3. Děkuji :-)
21. března
Zítra si děti do školy nenesou učení, máme na celé dopoledne domluvené dopravní hřiště, přijede za námi do školy. S sebou vhodné sportovní oblečení, pití, svačinu, penál. Kdo si ještě neobjednal mléka, zítra je poslední šance. Matematiku si děti z druhého ročníku nesou domů - již k opakování doma - nyní násobilka dvou.
Psaní na víkend: Jak u nás slavíme Velikonoce. Prvňáčkové zkusí psacím písmem napsat jakákoli slova či i věty k Velikonocům. A čtemeeeeee. Prvňáčkové budou již brzy pasováni na čtenáře a obdrží ode mne knihu, se kterou budeme pokračovat dále. Skvělá práce!

19. března:
1. ročník: čtu Výlet na farmě (101)
2. ročník: čtu, učím se z M strana 2 - "zlatý pergamen" s násobením 2.
V pátek 12. dubna bude mít první třída (1. a 2. ročník) třídní schůzky formou individuálních konzultací po cca 15 minutách, tabulka s časy je vyvěšena ve vestibulu školy, prosím, abyste se do tabulky na Vámi vybraný čas zapsali - uveďte pouze iniciály dítěte (aneb GDPR). Děkuji, Kvičinská
Omlouvám se...doufám, že jste odhalili 75/5....kdo poslouchal, ten to má :-). Čj nauku ale otevřeli jen tři žáci....ti dopadli na výbornou. Opravdu je nutné pravidla z Čj upevňovat a do sešitu nahlédnout ;-).
15. března:
2. ročník
Domácí úkol: čítanka 98 O Květušce (a čtu svou knihu), do Čj doma: cvičení 95/5. Sloh nepíši. Opakuji si ze sešitu Čj nauka. Někteří dokončují stranu 61 z M.
1. ročník:
Čtu knihu či ze Slabikáře. A přepis z listu.
8. března:
Milé maminky, babičky, tetičky, sestřičky....
děti se k Vašemu MDŽ naučily básničku....snad si na ni i vzpomněly a zarecitovaly Vám ji :-). Všem přeji pevné zdraví...i té druhé polovičce populace.
Na víkend dostaly děti z druhého ročníku k dokončení M (na str.58), určitě čtete všichni napříč ročníky. Psát nyní netřeba.
 BK
5. března:
2. ročník i 1. ročník:
učíme se báseň ze strany 90 nebo 92 (žáci si vyberou jednu ze tří básní), prvňáčkové volí buď báseň z čítanky pro druhou třídu (mají-li) či si vyberou ze Slabikáře. Do pátku se naučí přednášet.
A číst svou knihu, je znát, kdo doma nečte nahlas.....
4. března:
1. ročník:
dodělávám psaní, čtu. Ve čtvrtek s sebou na první dvě hodiny: batoh, pláštěnku, oděv na ven (druhý ročník má plavání, prvňáčci budou mít TV venku - snad si uděláme i pomlázky).
2.ročník:
číst, opravuji  Čj - psaní (má jen někdo), zítra nás čeká test z M (bude tam i geometrie, dnes jsme opakovali, nutné pravítko, ořezanou tužku!!!!!!)
Milí rodiče a žáci,
onemocněla jsem, mám opět ATB, společně se setkáme až po jarních prázdninách. Děti mají učivo na následující dny nachystané. Na tento víkend mají do sešitu Čj doma psát na téma: "Co budu dělat o jarních prázdninách".
Zapisujte, jak dlouho a co vaše děti čtou, děkuji, BK 

Ve středu 13. února během Hv a následné Čj budeme mít masopustní rej (karneval). Prosím, ať si děti přinesou masky. Děkuji, BK
Jarem s kolem
V měsících duben, květen a červen nás čekají cyklovýlety. Celodenní akce do maximálního rozsahu 20 km. Jedná se o propojení tělesné výchovy a prvouky. (Cílem prvních tří výletů - Muzeum Bedřicha Hrozného a park v Lysé nad Labem, zámek Bon Repos, Milovice a obora, kamenný most, úzkokolejná železnice či park). Pedagogický doprovod zajištěn. Děti musí mít povinnou výbavu na kolo, vestu, kolo v dobrém technickém  stavu. Máte ještě čas vše nachystat :-). Dospělí dorovolníci vítáni :-).
Další  z akcí pro druhé pololetí - návštěva lanového centra s programem. O termínu jednám. Hezké dny, BK
PS. Množí se dotazy na možnost příspěvku na péči o Tondu. Zatím je stále králičím miminkem a vše mu pod vousky nejede....Můžete případně koupit peletky do záchůdku, ale nutné to není ;-).
8. února
Milí rodiče, prosím, máte doma nepotřebné krabice od bonboniér? Potřebovali bychom na hodinu Vv a Pč. Děkuji :-)

Prvňáčci: o víkendu čteme ze Slabikáře (strany s písmenem h a b). Nakreslím svoji oblíbenou hračku.
Druháčci: čtu svou vybranou knihu - v pondělí řeknu, co jsem četl/a a jak dlouho jsem četl/a - poznamenejte to, prosím,  do sešitu Čj - doma. Do sešitu Čj - doma - píši popis na téma: "Má oblíbená hračka" a připojit její kresbu. List s příklady - opakování.
U dětí, co pravidelně nečtou, je to velmi znát....
4. února
Připomínám zítřejší bruslení. Učivo si většina dětí nechala ve škole, taktéž penál.
30. ledna:

Druhý ročník: M - 33/2, Čj - dokončit pexeso na měkké souhlásky, čtu. Na pololetní prázdniny děti nemají žádný úkol.

První ročník: čtu ze slabikáře do strany 59. Na pololetní prázdniny nemají žádný úkol.

Prosím....ať děti i tak čtou :-)


1.2. jsou pololetní prázdniny - jen pro připomenutí! BK
Milí rodiče, posílám informace k úternímu výletu. Sraz je u školy v 7.10 minut, je nutno dorazit na sraz u školy. Pojedeme běžnou dopravou do Muzea smyslů. S sebou vhodné a teplé oblečení, batoh se svačinou a pitím, kapesné dle Vašeho uvážení. Obědový balíček od školy dostanou děti s sebou. Návrat ke škole cca 13:15 minut.


Zároveň se omlouvám, ale musím ze zdravotních důvodů zrušit naši plánovanou oslavu vysvědčení v úterý v 16:55 minut. Děkuji za pochopení, Kvičinská
Milí rodiče a žáci,
onemocněla jsem, žáky čeká suplování. Posílám pozdravení, Bára Kvičinská
21.1.
Připomínám zítřejší bruslení. Dnes si děti ve škole nechaly penál. Zítra (ti, co jdou bruslit) ponesou jen bruslení.
Prosím o papírové kapesníčky v krabičce, už nám došly. Děkuji :-).
Někteří druháčci si nesou domů matematiku, dokončují stranu 26. Přinesou ve středu.
Prosím - prvňáčci - prosím koupit sešit na psaní 513. 
17. 1.:

Práce na víkend:
1. ročník: čtu ze Slabikáře (do konce dvojhlásek) či svou vybranou knihu.
2. ročník: píši do "Čj doma": buď, co jsem dělal o víkendu či vymyslím nějakou pohádku. ČTU!

První i druhý ročník má za sebou úspěšně pololetní opakování z Čj, M i Prv :-). Paní učitelka se dojala, jak jinak, moc všem dětem děkuje, že vše tak pěkně zvládly. Jen tak dál! I ti chybující si vše zvládli opravit.
Milí rodiče, děkuji za spolupráci...., děti získaly již tři indicie vedoucí k velkému odhalení našeho překvápka, každý den mohou získat za dobře odvedenou práci další indicii, vše směřuje k datu 31. ledna, kdy už bude na čase ze získaných indicií určit jedinou správnou odpověď.

Jsem na své žáčky hrdá, jsou aktivní, ptají se, nebojí se říci svůj názor. Stále se ještě učíme pracovat v týmu a být ohleduplní k druhým a k jejich jinakostem...i tam se zlepšujeme. Velmi dobře se umí soustředit při práci a jsou pečliví.

Na školu v přírodě se mi podařilo zajistit soukromou prohlídku do přehrady ve Špindlerově Mlýně :-). (Nicméně přejezd na laně nad přehradou nepovolím, kdyby náhodou někdo z dětí chtěl).
Pozdravení všem, zítra mají děti suplování. BK


ZMĚNA:
Bruslení - Pan ředitel dnes (15. 1.) rozhodl, že děti po bruslení přijíždějí ke škole a do 12.05 mají angličtinu.
Druháčci - na čtvrtek mají za úkol naučit se z prvouky o lidském těle -  učebnice - strana 38, 39 (dnes probráno). Čteme. Zítra mají opakování z Čj. Úspěšně mají za sebou pololetní opakování z matematiky! Dnes mají pochvalu za výrobu "kostlivce Františka". Prosím, jde-li to...trénovat skákání přes švihadlo.
Prvňáčci - čtou.
11. ledna
Děti dnes dostaly lísteček na mléka a podklady pro platbu zálohy na školu v přírodě.
Druháčci - píši do sešitu Čj - doma (co jsem dělal/a o víkendu), nesou si domů sešit Čj - nauka - prosím opakovat pravidla v něm uvedená a čteme svou knihu. Někteří si nesou domů cvičení na tvrdé souhlásky (cvičení již znají, je to oprava práce ze školy, dělali dnes a více chybovali, tak pro upevnění, chtějí si to opravit :-) )Prvňáčci - čtení - opakování písmena Š.
Bruslení:

začínáme bruslit 22. ledna 2019, pojede celá škola objednaným autobusem od školy do Benátek nad Jizerou. Jedná se celkem o tři úterky. Následující termíny: 5. února a 12. února. Odjíždíme od školy v 9:30 hodin, návrat ke školce na oběd v 11:30. Úhrada proběhne koncem února, platíme pouze za autobus. S sebou - brusle, přilba, teplé sportovní oblečení a termoska s teplým nápojem. Děti si do školy ponesou učení pouze na první dvě hodiny. Je nezbytné  dětem dávat s sebou ve dny bruslení papírek "družina - omluvenka" s časem odchodu a způsobem odchodu po bruslení (tzn. zda jsou samotné od školy či školky a v kolik hodin či zda jdou do družiny, bez papírku "družina - omluvenka" nemůžeme dítě uvolnit).

Škola v přírodě
Termín: 15.5. 2019 až 21. 5. 2019 (středa až úterý)
Místo: ozdravovna vila Idyla, Špindlerův Mlýn - Bedřichov (foto na ozdravovna.cz)
Cena: 3660 Kč s kompletním programem a plnou penzí včetně svačin a pitného celodenního režimu.
Děti zítra - v pátek 11. 1. 2019 - dostanou papírek s variabilním symbolem a číslem účtu pro zaplacení zálohy.


Milí rodiče, ráda bych Vás pozvala na malou oslavu našeho pololetního snažení dne 29. ledna v 16.55 v naší kmenové třídě. Děti s sebou :-). Prosím, dejte mi vědět do 11. 1., zda přijdete či nikoli.

Do konce týdne dostanete podrobnější informace k bruslení a škole v přírodě. Krásný den, BK
8. ledna
2. ročník - báseň Ohryzaná básnička, naučit do čtvrtka 10. ledna, strana 63 v čítance
1. ročník - čtení za slabikáře strana 37, cvičení 1.
4. ledna
O víkendu čtu každý den, protože mne to těší :-).
Druhý ročník - do sešitu "Čj - doma" napíši, co jsem dělal/a o víkendu. Někteří prvňáčci si domů nesou písanku. Užijte si sníh, bezpečné cestování a návraty přeji. 
Vítám Vás v novém roce 2019 :-)
První ročník: děti si nesou domů Cestičku do školy I., již nechat doma, prosím obalit Cestičku do školy II. Zůstává nám čtení každý den.

Druhý ročník: opět prosím o čtení každý den 20 minut. Někteří si domů nesou nedokončený pracovní list z prvouky, prosím o dokončení. Zítra děti čeká opakování z geometrie (dnes jsme opakovali společně, děti učivo znají).

Prosím dle počasí a množství sněhu - dnes jsme si odhlasovali, že jestliže bude zítra ráno sníh, půjdeme v rámci TV ven, prosím o vhodný oděv, který nepromokne (a možno případně i boby). Samozřejmě, že vyrazíme dle počasí a oblečení dětí...nebudou-li podmínky a děti vhodně oblečené...čeká nás tělocvična ;-). Děkuji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milí rodiče,

přeji Vám všem poklidné svátky vánoční a v novém roce pevné zdraví a hodně radosti s blízkými. Ať Vás každý den něco potěší! Děkuji všem za spolupráci, Bára Kvičinská

Ráda bych touto cestou ještě chtěla poděkovat všem za poskytnutí občerstvení na naši třídní oslavu, rodině Zdvihalových za krásné kulatinky, díky kterým vznikly vydařené dekorace, paní Sedmihradské za jablíčka, která všem dětem dnes do dalšího roku přinesla uprostřed hvězdičku a ještě jednou za příspěvek na náš výlet do Muzea smyslů paní Šimáňové (termín je 29. ledna, celodenní výlet). Děkuji i za pomoc při doladění kostýmů.

Na vánoční prázdniny si děti z prvního ročníku nesou domů Slabikář a z druhého ročníku sešit "Čj - nauka", potěší mne, když děti budou číst :-). Opravdu nemusí číst z čítanky (jedná se o nějaký inormační šum).....

Oslava naší třídy s dárečky kamarádům proběhne během výuky ve středu 19. prosince :-).
14.12.
Čtení platí pro všechny, druhý ročník - píši do "Čj - doma", co jsem dělal o víkendu. Učím se báseň z "Čj - nauka".
Nutné....některé děti stále nemají kostýmy, prosím, dodejte jim je. Děkuji.


Prosím....v pondělí 17. 12. (kdyby někteří žáci šli po obědě domů), ať jsou před besídkou ve škole nejpozději v 15. hodin, ať se stihneme v klidu připravit. Děkuji!
Úkolem zůstává pravidelné čtení - pro  všechny.
10. 12.
Oba ročníky - čtení
První ročník: pořiďte prosím dětem pera na psaní (ne gumovací), možno Tornáda (byla v balíčku prvňáčků), ale vzhledem k přítlaku při psaní, bych Vás poprosila spíše o klasické plnící pero s kovovým hrotem (jakým jsme psali my - rodiče ;-) ). Děkuji!
Někteří si domů nesou formulář na zdravotní způsobilost (vloženo v žákovské knížce). Nutné dodat, děkuji.
5.12.
DÚ:

1. ročník - čtu
2. ročník - čtu, na zítřek mám umět měsíce!
Milí rodiče, 

nejen že se nám blíží Vánoce....ale i skoro konec prvního pololetí :-).
Ráda bych Vám dala vědět, že oslavou našeho snažení v  prvním pololetí bude celodenní výlet naší třídy do Muzea smyslů v Praze. Výlet se uskuteční dne 29. ledna. Pojedeme běžnou dopravou.
Výlet podpořila paní Šimáňová, velmi jí děkuji za dar pro naši třídu, zároveň se podařilo sehnat lístky v akci. Náklady na výlet tedy bude doprava a přibližně 50 Kč za lístek (s největší pravděpodobností již využiji pouze stávající vybrané peníze, které nám zůstaly ušetřené z předchozích akcí.) Vysvědčení děti dostanou 31. ledna.
4. prosince
2. ročník:
Prvouka - naučit se měsíce (učebnice strana 30)
Čtu vybranou knihu.
Matematika - 60/1
1. ročník:
Čtu na straně 21/1
Písanka dokončím stranu 16 a 17.
30. listopadu
1. ročník: nesu si domů Slabikář a čtu
2. ročník:
domácí úkol z matematiky - odhlasovali jsme si - :-)  strana 59/1,2
čtu svou knihu
trénuji na besídku
do sešitu "Čj - doma" píši ne to, co jsem dělal o víkendu, ale napíši na téma "Jak u nás v rodině slavíme Vánoce"

29. listopadu
1. ročník:
čteme ze Slabikáře označené
Písanka nalezena, prosím dopsat (ten, koho se to týká :-) )
2. ročník:
čtení
někteří si domů nesou pracovní list z prvouky
Nutné: naučím se, kdy mám narozeniny :-)

Pondělní akce: 3. 12. 2018 7:30 - 15:15 Královna Kapeska v Hybernii
Žáci přijdou do školy jako obvykle. Odjíždíme od školy během první vyučovací hodiny. Jdeme bez učení. Muzikál končí přibližně v půl jedné, dáme si obědový balíček a půjdeme se podívat na stromeček a jesličky. Příležitost k nakupování opravdu spíše nebude, prosím, počítejte s tím. Případné kapesné je na Vašem uvážení. Prosím o vhodný oděv, aby se děti nenachladily, svačinu a pití s sebou do batůžku, pláštěnku též, obědový balíček dostanou od školy. Odjezd z Prahy je přibližně ve dvě hodiny odpoledne, návrat ke škole je naplánován na 15: 15 hodin. Prosím, napište na papírek z družiny "omluvenka", jak budou děti v pondělí odcházet.
Důležité - prosím, potvrďte mi zítra v pátek ráno formou sms, zda Vaše dítě na muzikál v pondělí půjde, ať případně můžeme povolat náhradníky. Děkuji moc!
28. listopadu
Někteří stále nemají obalené učebnice, prosím, obalit, knihy se tak šetří.
Prvňáčci mají novou učebnici na matematiku, prosím, obalit, starou učebnici již nechat doma.

DÚ: 1. ročník - čtu ze strany 17 či 18. 2. ročník: veliká pochvala za dnešní čtení a doma čtu a čtu a čtu.
Podívejte se do žákovské knížky, přibyly nám známky :-).
Řada dětí nemá lepidlo, už mi docházejí zásoby, prosím, dokupte jim je. Děkuji.
27. listopadu
Milí rodiče a žáci, jen vkládám pro upřesnění...naše třídní oslava adventu a Vánoc (dětí) proběhne s největší pravděpodobností ve středu 19. prosince v naší třídě během doby vyučování. Děti budou tvořit, připomeneme si zvyky na Vánoce, zazpíváme koledy, budeme mlsat a radovat se z drobností od kamarádů. Zkrátka si to užijeme :-).

K domácí přípravě....číst a číst a číst :-).

Omlouvám se Vám všem....2. prosince u rozsvěcení stromečku nemohu být z osobních důvodů. I tak děkuji všem pilným zpěváčkům, kteří dorazí.
23. listopadu
1. ročník:
Čtu ve Slabikáři označené (str. 15/1,2)
2. ročník:
Čtu svou vybranou knihu a píši do sešitu Čj - doma. Každý den čtu nahlas 20 minut a píši několik vět za sobotu i neděli.
Někteří se možná budou doptávat na vhodný oděv na besídku....někdo potřebuje šedivo-bílé oblečení, někdo zelené atd.....prosím, zeptejte se dětí, zda nepotřebují něco ke kostýmu na besídku. Děkuji...zkusíme to takto, když se neosvědčí, napíši konkrétně každému ;-).

Děti si dnes vylosovaly kamaráda, kterému koupí na naši třídní oslavu adventu a Vánoc malý dáreček do max. 100 Kč, nebo klidně vyrobí nějakou drobnost....každý  tak dostane jeden dáreček a zároveň jednoho kamaráda obdaruje. Jméno mají napsané na papírku.

22. listopadu
Informace:
Škola v přírodě: platí informace ze zářijové třídní schůzky, ŠvP proběhne s největší pravděpodobností v rozsahu sedmi dnů od 15. května (ano, nástup je ve středu, mají to tak zvykem prý hlavně  kvůli dopravě). Pan ředitel Kraus pošle upřesňující informace v lednu po účetní uzávěrce (vysvětlovala jsem, že plánuje zdražení a není tedy jasné, zda částka 3500 Kč pokryje šest či sedm dnů). Na pokoje můžete nahlédnout na ozdravovna.cz, budeme v objektu Idyla. Nově nám tam udělali i lanové hřiště. Pojdeme ve složení první a druhý ročník. ŠvP bude míti turistického ducha.
2.12. mají děti vystoupení s pásmem koled u rozsvěcení stromečku, sraz je v 16:30 minut. Koledy děti dostaly dnes domů.
3. 12. muzikál v Hybernii, příchod do školy jako obvykle, autobus bude přistaven v 7:45 minut, odjezd z Prahy je naplánován na  14 hodinu. Děti dostanou s sebou obědový balíček. Prosím, dejte dětem vhodné oblečení, abychom se po skončení muzikálu mohli jít podívat na stromeček a jesličky na Staroměstském náměstí.
Besídka naší třídy je v pondělí 17. prosince od 16:30 v tělocvičně.
Domácí úkoly:
1. ročník
Čtu ze strany 13 cvičení 3.
2. ročník:
Čtu z čítanky stranu 43.
Někteří doma dokončují pracovní list s U, Ú, ů
Všichni mají pracovní list z prvouky na příští hodinu prvouky (v úterý).
Prosím, kdo z druháčků má již hodinky, ať je nosí do školy.
Prosím, uvažte, zda dětem nepořídíte zvláštní desky na euroobaly se čtenářskými listy. Děkuji :-). Někteří čtou již několikátou knihu a určitě budou lepší samostatné desky než šanon, co již mají na ostatní pracovní listy. (stačí obyčejné plastové s první stranou průsvitnou).

19. listopadu:
1. ročník
Ze Slabikáře označené, strana 7/1,2,3
2. ročník
Čtu svou vybranou knihu.
Termín besídky je stále ještě nejasný.
14. listopadu
1. ročník:
Čtu ze Slabikáře do strany 5. Již čtu po slabikách např.: "tá -ta".
Odhlasovali jsme si úkol z matematiky - strana 49.
Opakuji si báseň a písničky.
2. ročník:
Čtu vybranou knihu 20 minut nahlas. Čítanka strana 41 a 42 - naučím se číst pěkně.
Píši do sešitu "Čj - doma", co jsem dělal/a o víkendu.
Opakuji báseň a písničky.
V žákovské knížce mám založený list s učivem z Aj.
13.listopadu
Upozornění rodičům druháčků - už i na nás došlo :-), postupně žákům končí platnost zdravotní způsobilosti. Prosím o nová potvrzení od pediatrů. Děkuji.
První i druhá třída mají za úkol čtení (prvňáčkové ze Slabikáře, druháčkové čtou NAHLAS svou vybranou knihu).
Zítra je třeba doplatit dle vzkazu v úkolníčku. Pro připomenutí - ve čtvrtek je výlet, v 7.10 sraz u školy. Prosím, aby dorazili jen zdraví školáci, přeci jen budeme celé dopoledne venku. Děkuji :-)
12. listopadu
Odkaz na představení v divadle Hybernia - 3. prosince -
www.pixapro.cz/kralovna-kapeska/
Podívejte se, je to krásné i poučné zároveň, ve třídě již máme i CD z představení.
V DinoParku Harfa je v listopadu akce...vstup pro děti bude jen za 50 Kč ;-).
1. ročník:
 • děti si již mohou nechat doma "velkou Agátu", čteme a opakujeme báseň a písně.
2. ročník:
 • nesou domů ukázat "ČJ psaní" a "Čj doma"
 • čteme svou vybranou knihu, prosím všechny rodiče o spolupráci při čtení, pravidelné čtení je nutnost. 
Stále některé děti nemají všechny pomůcky a obalené knihy či sešity. Některým dětem docházejí sešity 513. Mají doma povědět.
Dnes mají všichni žáci první třídy (1. a 2. ročník) vzkaz v úkolníčku ohledně výletů a akcí.
Ve čtvrtek jedeme do Dinoparku, sraz je v 7.10 minut u školy, s sebou vhodné oblečení a obuv, pláštěnku, svačinu, pití. Děti dostanou obědový balíček z jídelny s sebou, návrat je po 13. hodině ke škole (cca 13.15). Prosím o vzkaz na lístek z družiny "omluvenka", jak budou děti v tento den odcházet ze školy/z družiny. V pátek připomínám ředitelské volno.
9. listopadu
1. ročník: úkoly:
 • obalit slabikář
 • čtu z "malé Agáty" nebo z "velké Agáty", co mne baví, opakuji si,
            v pondělí budu číst nahlas ostatním
 • do školy budeme nosit stíratelný fix k tabulce
 • rodiče mi rozstříhají čísla k rozkládání, poprosím je a vysvětlím jim to
 • opakuji si básničku
2.ročník: úkoly:
 • čtu nahlas každý den 20 minut svou vybranou knihu
 • píší do Čj - doma - co jsem dělal/a o víkendu
 • zkontroluji si penál a pomůcky (mám i lepidlo a nůžky?)
 • opakuji báseň - čtu si v sešitu Čj - nauka
Pro mlhu, bezvětří dnes draci nelétali :-( a jen strávili den
v šatně, můžeme si je donést zase v úterý. Připomínám:
15.11. jedeme do  Dinoparku, 16. 11. je ředitelské volno.
Krásný víkend všem :-)
7. listopadu
Milí rodiče a žáci!
Předpokládám, že všichni doma pilně čtete ;-), těším se na další čtenářské listy. Dokonce jsem pro naše vytrvalé čtenáře objednala do třídy knihovničku na nové knihy.
Úkolem každého dne je čtení nahlas, platí pro první i druhý ročník. Děti si nyní budou nosit domů pravidelně i sešit Čj - nauka (2. ročník) a sešit Čj (1. ročník) - mají tam k naučení text básně. Prosím, pomozte prvňáčkům s předčítáním. Také si dnes děti domů odnesly několik listů s textem písní....děti se zřejmě budou chystat potají ;-). Je to součást překvapení k besídce, ale zřejmě už jste něco z naší besídky odhalili i tak.
Dalším úkolem některých dětí je poptat se doma na části potřebné ke kostýmům....věřte jim, vědí, co potřebujeme :-). Myslivec má povoleno pouze hračku vzduchovku...nikoli zbraň reálnou.

Faktura na muzikál dorazila až nyní, budu tedy vybírat větší obnos, napíši Vám vzkaz do úkolníčku s částkou a termínem úhrady (nechci psát na internet, bude nutno uhradit muzikál, autobus za exkurzi do muzea letadel a plánovaný Dinopark, sešlo se nám toho více, jak jsem původně nechtěla....:-(. Omlouvám se.

Vysvětlivka: robotí řeč = hláskování, příklad - h-e-z-k-ý v-e-č-e-r č-i r-á-n-o ;-)
Čtení prvňáčků - ukázka - malá = m,a,ma,l,á,lá, postupně se slabikářem přejdeme na čtení ma-lá, každé dítě má své tempo, někdo již některé slabiky začíná spojovat, někomu se ještě nějaká písmenka mohou plést. Není nutno spěchat, všichni mají dobré základy a čtou pěkně :-).
Moc děkuji za spolupráci a  aktivní zájem o konzultace a pokroky žáků. Připomínám termín skupinových třídních schůzek dne 22. 11. v 17. hodin (neplatí již pro zákonné zástupce, kteří se domluvili na termínu individuální konzultace). Těším se na Vás!
PS. Zítra mají děti suplování, vše je pro ně nachystáno a těším se, že budou jen a jen chváleny!
2. listopadu
1. ročník:
 - z "velké Agáty" čteme do strany 51, poprosím o zopakování strany 48 a 49.
2. ročník:
- do sešitu "Čj - doma" píši pár vět, co jsem dělal o víkendu.
- Čtu z čítanky "Jak děti z  Bullerbynu pomáhaly paní učitelce" a svou vybranou knihu.
- Všechny děti, co donesly čtenářské listy, mají obrovskou pochvalu, dostali jsme spoustu nových tipů na zajímavé knihy, skvělá práce za září a říjen! Děkuji za spolupráci rodičů. :-)
Všem rodičům, co projevili přání o osobní konzultaci, děkuji, příští týden se domluvíme na konrétním termínu. Pro ostatní rodiče platí skupinové schůzky dne 22. listopadu od 17. hodin v kmenové třídě :-).
1. listopadu:
1. ročník:

Sešity Čj nalezeny.
Čtu z "velké Agáty" označené.
2. ročník:
většina dětí si nese domů psaní - ČJ - psaní, opis jedné strany llístečku.
Čítanka strana 35 - 38. 
A stále někteří nedonesli čtenářské listy :-(.


Děkujeme za kartony, už jich máme dosti :-). Moc děkujeme!
1. ročník
31. října:
Domácí úkoly:
1. ročník: postrádáme sešity Čj, nemají je děti doma (máme tu jen jeden)? Prosím číst na straně 44/4 a 45/2 ("velká Agáta"). Čtenáři pokročilí mohou i báseň.
2. ročník: prosím o čtení dětí pravidelně každý den a vyplněné čtenářské listy :-). Děti si domů nesou nový sešit matematiky a Čj - nauka - k nahlédnutí. Zítra je čeká kontrolní test z matematiky za říjen, vše jsme dnes procvičili.

Je nutné nejpozději zítra zaplatit za Vámi vybraná mléka (30 Kč), jinak dětem nebudou objednaná.


Milí rodiče a žáci!
Posílám Vám pozdravení a přeji Vám všem krásné podzimní prázdniny.
V pátek si děti domů odnesou:
1. ročník - "Velkou i malou Agátu" - prosím o čtení každý den do konce písmena P, cokoli, co je zaujme, pokročilejší čtenáři, ať čtou úvodní básničky u jednotlivých písmen. Místo psaní - nakreslit jeden obrázek, co jsem dělal o prázdninách.
2. ročník - domů si ponesou pouze sešit "Čj - doma" - úkolem je napsat jednu stranu o prázdninách, co jste zažili, kde jste byli... na další stranu připojit k vyprávění ilustraci (obrázek, který vystihne napsané).
A čtení - na dveře nám klepe listopad, a proto prosím o donesení čtenářských listů :-) (někdo již čte několikátou knihu, pokračujte, ale někteří ještě list nedonesli vůbec, moc se těším na další zajímavé tipy na knihy ;-) ). Stále trvá - každý den čtu nahlas 20 minut - platí pro všechny druháčky.

Užijte si prázdniny a moc se na Vás všechny těším po prázdninách!

Pokračování pro rodiče:

Děkuji všem rodičům za poskytnutí pomůcek na Vv a Pč...s dětmi vyrábíme velmi pilně, vše jsem nafotila, ale po hlasování jsme dospěli k závěru, že bohužel fotografie z procesu tvorby nemůžeme na stránky zveřejnit...přišli byste o překvapení. Tak až v prosinci :-).

Děkuji za zpětnou vazbu ohledně cyklovýletů :-).

A další prosba :-) - potřebujeme ještě velké kartony (např. od krabice od kol atp.), kdybyste měli doma nevyužitou, ráda pro ni zajedu.

Pochvala rodičům i žáčkům - velmi jsme se zlepšili v přípravě pomůcek na vyučování. Děkuji, práce je hned snazší. S nachystaným penálem se pracuje raz dva.

Blíží se nám termín listopadových schůzek, raději bych Vám nabídla variantu individuálních konzultací po cca 15ti minutách, tak abyste se dozvěděli to, co zajímá Vás. Je to na Vašem uvážení, chcete-li raději skupinové třídní schůzky, vyhovím Vám též. Prosím, zda mi můžete napsat, jaká varianta je pro Vás lepší - zda schůzky jednotlivě (probíhaly by již od konce vyučování do večera, možná ve dvou dnech) či zda hromadná třídní schůzka (od 17. hodiny).

A poslední - připomínám výlet 15. listopadu do DINOPARKU. Podrobné informace dostanou děti daný týden v pondělí do úkolníčku.

Pevné zdraví všem a ještě jednou krásné prázdniny,
Mgr. Barbora Pavlič Kvičinská (třídní učitelka)

NÁSTĚNKA

Vážení rodiče,

oznamuji Vám, že na den 17. 4. 2019 jsem vyhlásil ředitelské volno, a to z důvodu účasti pedagogického sboru ZŠ a MŠ Sojovice na plánované vzdělávací akci, konané v rámci celoročního plánu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Mimo provoz budou v tento den všechny součásti školy, tj, ZŠ, MŠ, ŠD i ŠJ.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Den otevřených dveří
Informujeme a zároveň zveme všechny zájemce o návštěvu školy: ZŠ a MŠ Sojovice pořádá 21. 3. 2019 Den otevřených dveří - více se dozvíte v sekci Základní škola. Těšíme se na Vás.
Děti, žáci a zaměstnanci školy.
Vážení rodiče,
na našich webových stránkách máte v sekci „Základní škola“ i v „Kalendáři ZŠ“ uvedeny aktualizované dokumenty (Infozpravodaj, materiály k zápisu dětí do 1. ročníku ZŠ) i termíny různých akcí, tvořících nedílnou součást života školy (jarní a velikonoční prázdniny, dopravní hřiště pro žáky 1. – 5. roč., den otevřených dveří, ředitelské volno za účelem celoškolního vzdělávání pedagogů, plavecký výcvik žáků 2. – 5. roč., fotografování tříd, škola v přírodě apod.).
Do 22. 2. bude též provedena aktualizace sekce „Mateřská škola“ a budou zde mj. umístěny podrobné informace k zápisu do MŠ, včetně potřebných tiskopisů ke stažení.
V neposlední řadě budete v sekci „Školní družina“ v nejbližších dnech informováni o personální změně na pozici vychovatelky ŠD.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče,
rekapituluji některé již avizované nejbližší akce a přidávám i další:
o 15. a 16. 4. od 14 do 16 hod. pro Vás bude přichystaný Velikonoční jarmark – prodejní akce výrobků, zhotovených žáky ve školní družině, pod laskavým dohledem obou vychovatelek ŠD
o 17. 4. se ve škole uskuteční vzdělávací akce pro pedagogy školy, pro žáky ZŠ a děti v MŠ bylo na tento den ředitelem školy vyhlášeno ředitelské volno
o 18. 4. budou všechny součásti školy mimo provoz, a to z důvodu velikonočních prázdnin
o 24. 4. absolvují žáci 2. – 5. roč. již čtvrtou dvouhodinovou lekci plaveckého výcviku v bazénu v Brandýse nad Labem
o 25. 4. se od 17 hod. uskuteční třídní schůzky II. (3. + 4. roč.) a III. (5. roč.) tř. v kmenových učebnách obou tříd
o 30. 4. se uskuteční v areálu MŠ Čarodějnický slet
o 6. 5. proběhne fotografování dětí v MŠ
o 13. 5. se budou fotografovat žáci v ZŠ
o 15. 5. absolvují žáci 3. – 5. roč. pátou, závěrečnou dvouhodinovou lekci plaveckého výcviku
o 15. – 21. 5. Škola v přírodě: I. tř. (1. + 2. roč.) – Krkonoše, Špindl. Mlýn/Bedřichov
o 20. – 24. 5. Škola v přírodě: II. tř. (3. + 4. roč.) + III. tř. (5. roč.) - RS Slunečné údolí
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy

Základní a mateřská škola Sojovice

obrázek
Vítáme Vás na internetových stránkách Základní školy a mateřské školy Sojovice okres Mladá Boleslav.
Bruslení - informace pro rodiče
Vážení rodiče,
v jednom lednovém (22. 1. 2019) a ve dvou únorových termínech (5. a 12. 2. 2019) využijeme ledovou plochu zimního stadionu v Benátkách n. J. a žáci ZŠ zde – pod pedagogickým dohledem – budou v rámci výuky tělesné výchovy bruslit. V letošním roce budou bruslit všechny ročníky, tj. 1. – 5., najednou. Informaci o bruslení v lednu a v únoru, kterou jste obdrželi v samém úvodu školního roku 2018/2019, nyní konkretizuji o další potřebné údaje:
1. Bruslit v uvedených termínech budeme vždy od 10 do 11 hod., výuka dle rozvrhu bude v tyto dny probíhat 1. a 2. vyučovací hod., odjezd od školy bude v 9:30 hod., návrat do Sojovic ke škole mezi 11.30 – 11.40 hod. Ve 12.10 hod. bude celá škola odcházet na oběd ve stejném režimu jako mimo bruslení, žáci 5. ročníku budou mít dle rozvrhu odpolední výuku Aj. Odchody žáků (ze školy přímo domů, ze školní jídelny na autobus, ze školní jídelny do školní družiny, ze školní družiny domů) a převzetí odpovědnosti rodičů za žáky zůstávají beze změny.
2. TU budou od žáků vybírat částku zatím blíže neurčenou (cca 225,-Kč) částku (bude zahrnovat 3x dopravu ze Sojovic do Benátek a zpět), a to bezprostředně po skončení bruslení a vystavení faktury od dopravce, v týdnu od 18. do 22. 2. 2019. Vstupné za pronájem ledové plochy zimního stadionu bude hradit škola ze svých prostředků.
3. Posílený pedagogický doprovod (5 – 6 dospělých) pomůže nejen se zapínáním (šněrováním) bruslí žákům, ale také se bude ve zvýšené míře věnovat bruslařům - úplným začátečníkům.
4. Oblečení + doplňky: nepromokavý set (jako na lyže) + čepice, rukavice, helma – vše, včetně bruslí, v tašce.
5. Doporučení: s sebou na bruslení mít teplý nápoj v termosce.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy V Sojovicích 15. 1. 2019
Vážení rodiče,
starý rok byl vystřídán novým a ve škole to neznamená nic jiného, než že čas pololetního bilancování se blíží mílovými kroky. Závěr 1. pololetí ale není pouze ve znamení ověřování vědomostí žáků před klasifikační pedagogickou radou. Žáci i nadále nalézají rozptýlení v zájmových kroužcích či ve školní družině a i v lednu na ně čekají další akce. 22. ledna se vydají – s bruslemi a hokejkami na první ze tří návštěv benáteckého zimního stadionu (další dvě bruslení se uskuteční 5. a 14. února). I. třída navštíví 29. ledna Muzeum smyslů v Praze a další akce budou následovat. V únoru proběhne již 3. ročník pěvecké soutěže Zlatá nota. Mezi top akce 2. pololetí pak dozajista bude patřit plavecký výcvik 2. – 5. roč. a především ŠKOLA V PŘÍRODĚ. O těchto i dalších akcích budete průběžně informováni.
1. pololetí školního roku 2018/2019 bude završeno ve ČTVRTEK 31. ledna. V PÁTEK 1. února budou na žáky čekat jednodenní pololetní prázdniny. 2. pololetí bude zahájeno v PONDĚLÍ 4. února. Na týdenní jarní prázdniny se naši žáci mohou těšit v týdnu od 25. února do 3. března 2019.
Vážení rodiče, přeji Vám, ať rok 2019 je pro Vás rokem úspěšným, spokojeným a láskyplným.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče,
čas vánočních besídek je tu. V ÚTERÝ 11. 12. 2018 v 16 hod. vše odstartuje třída Motýlků z MŠ Sojovice. Následovat ji bude v MŠ ve STŘEDU 12. 12. 2018 od 15. 30 hod. třída Ptáčat. V dalším týdnu se přidají i žáci ze ZŠ, a to v PONDĚLÍ 17. 12. 2018 od 16.30 hod. v tělocvičně školy I. třída (1. + 2. roč.) a ve STŘEDU 19. 12. 2018 od 16.30 hod. tamtéž II. (3. + 4. roč.) a III. (5. roč.) tř. Na uvedenou sérii besídek jste všichni dětmi, žáky i pedagogy školy srdečně zváni.
Z důvodu dokončení inventarizace za rok 2018 i provedení revize elektrospotřebičů ve všech součástech školy, tj. v ZŠ, MŠ, ŠJ i ŠD, jsem na PÁTEK 21. 12. 2018 vyhlásil ŘEDITELSKÉ VOLNO, avizované již v samém úvodu školního roku v dokumentu organizace školního roku 2018/2019.
Posledním výukovým dnem před VÁNOČNÍMI PRÁZDNINAMI, které začnou 22. 12. 2018 a potrvají do 2. 1. 2019, tak bude ČTVRTEK 20. 12. 2018. Pravidelná výuka ve všech součástech školy bude opětovně zahájena ve ČTVRTEK 3. 1. 2019.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče,
srdečně Vás všechny zveme na školní jarmark, který se ve dnech 29. a 30. listopadu 2018, v předvečer zahájení Adventu, uskuteční v přízemí budovy základní školy, a to vždy od 14 hodin do 16 hodin.
Krásné vánoční výrobky pro Vás připravily – pod vedením paní vychovatelek - děti ze školní družiny.

Součástí programu, organizovaného Obcí Sojovice, bude v neděli 2. prosince 2018 od 16. 30 hod. vystoupení žáků a pedagogů naší školy s pásmem vánočních písní a koled před kulturním domem v Sojovicích.
Za ZŠ a MŠ Sojovice: Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče,
jsou před námi podzimní prázdniny. Žáci základní školy si v PO 29. a v ÚT 30. října odpočinou od školních povinností a lavic a dvoudenní volno určitě smysluplně využijí. ZŠ a ŠD tak budou po oba uvedené dny mimo provoz. Mateřská škola bude po oba dny otevřená a bude fungovat v režimu jedné třídy. Zájem o provoz MŠ vyjádřilo 17 rodičů.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Informace pro rodiče dětí a žáků

Vážení rodiče,
oznamuji Vám, že na ÚTERÝ 9. 10. 2018 jsem vyhlásil ředitelské volno, a to z důvodu celodenního výpadku elektrického proudu v obci Sojovice. Mimo provoz tak budou všechny součásti školy, tj. ZŠ, MŠ, ŠD i ŠJ. Pravidelný provoz bude obnoven ve STŘEDU 10. 10. 2018.

O situaci jsem informoval zřizovatele školy. Zpráva je též umístěna na webových stránkách školy (kalendář akcí a nástěnka).

S pozdravem
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče,
již v samém úvodu školního roku jste byli informováni o plánovaných ředitelských dnech pro rok 2018/2019. Proto jen připomínám termín nejbližšího z nich - PÁ 16. 11. 2018. Z důvodu účasti všech pedagogů ZŠ i MŠ na vzdělávací akci budou ZŠ, MŠ i ŠD v tento den mimo provoz.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče, milé děti,
čas je neúprosný a nenechá se zastavit....zasloužené dva měsíce prázdnin se - ať chceme či nechceme - stanou za pár desítek hodin minulostí a otevřeme a začneme psát první stránku nového školního roku s označením 2018/2019....
Slavnostní zahájení nového školního roku se v ZŠ a MŠ Sojovice uskuteční následovně:
žáci 2. až 5. ročníku přivítají, spolu se svými třídními učiteli i s dalšími pedagogy školy, nový školní rok od 7.30 hod. do cca 8.30 hod.; pro naše prvňáčky se, spolu s rodiči, otevře škola k slavnostnímu zahájení v 8.45 hod. (cca do 9.30 hod.).
Vzhledem k celkovému počtu žáků (55 v 1. - 5. ročníku) budeme ve školním roce 2018/2019 školou trojtřídní, se spojenými ročníky 1. + 2. a 3. + 4. Žáci 5. ročníku budou absolvovat výuku samostatně.
Složení pedagogického sboru, třídní učitele a ostatní vyučující v jednotlivých třídách I., II. a III. najdete v sekci ZŠ na našich webových stránkách.
Při slavnostním zahájení obdrží všichni žáci od svých třídních učitelů (mj.) zápisové lístky do školní družiny a přihlášky ke stravování, které přinesou hned druhý den zpět do školy (od úterý 4. 9. již bude pro žáky fungovat školní družina i školní jídelna), a také obdrží dokument pro vás, rodiče, "Organizace školního roku 2018/2019", ve kterém naleznete základní a důležité informace k organizaci nadcházejícího školního roku.
Mateřská škola bude i v roce 2018/2019 fungovat beze změny.
Za zaměstnance školy: Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy
Vážení rodiče,
aktuální informace o výši stravného, úplatě za mateřskou školu a školní družinu pro školní rok 2018/2019 jsou pro vás souhrnně uvedeny v dokumentu "Vnitřní řád ŠJ" , který naleznete na našich stránkách v sekci Školní jídelna. Jen informuji, že výše všech uvedených plateb zůstává od poslední úpravy (k 1. 1. 2018) beze změny.
Ing. Jaroslav Kindl, ředitel školy

RYCHLÝ KONTAKT

Telefon

obrázek
ZŠ:326 921 150
MŠ:326 921 138

ŠKOLNÍ AKCE

Základní škola Sojovice

obrázek
Zde naleznete přehled školních akcí pro rok 2015/2016

Mateřská škola Sojovice

obrázek
Zde naleznete přehled akcí Mateřské školy pro rok 2015/2016

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign